Anna Linnea Hjorth Berthelsen driver Blomsterpiken og er kjent for å levere svært vakre oppsatser til ulike begivenheter.
Til nå har det vært salg av blomster på bestilling, men i påskeuka åpner hun dørene for at publikum kan komme på besøk for å velge blomster og buketter hjemme i sitt blomsterverksted i Klokkargården 17 i øvre Gjerstad.
Det er ikke første gang Anna Linnea har forsøkt seg på korttidsbutikk hjemme, hun hadde noe tilsvarende før jul i fjor, med stor suksess.
– Det kom veldig mange på besøk den gang, og tilbakemeldingene på konseptet var udelt positive. Derfor forsøker jeg nå igjen, denne gang i forbindelse med påsken, og håper mange tar turen innom for litt ekstra påskepynt, sier hun.
Alle som handler er med i trekningen på 2 stk gavekort på 500,-kr pr stk. Dermed kan det være at blomsterbuketten til påske til og med blir gratis!
Mandag 14. april vil Honningmoen og Skjerkholtbua også være her med produkter, så denne dagen er det mye fint og forskjellig å få kjøpt.
Åpningstider:
Mandag 14. april – 12.00-17.00
Tirsdag 15. april – 10.00-17.00
Onsdag 16. april – 10.00 – 16.00
Det vil være åpent for «grab & go» selvbetjening med Vippsbetaling gjennom hele påsken.
Anna Linnea lover masse gode tilbud på forskjellige varer disse dagene, De fleste varer er det gode påsketilbud på, forklarer hun og viser til følgende produktspekter:
- Påskebuketter
- Ferske roser, ulike farger og typer
- Ferske tulipaner
- Ferske ranukler
- Mange ulike vårblomster
- Potter og vaser
- Pakketilbud med vase & valgfrie snittblomster til fastpris
- Glass fra Broste Copenhagen, kun 100,- kr pr. glass.
– Det vil stå framme jord og utstyr til planting av grupper, så her kan du enten kjøpe noe å plante i her, eller ta med eget fat/krukke å plante i. Det betales kun for materiell/varer som brukes, avslutter den daglige lederen av Blomsterpiken.