iGjerstad.no – Nyheter fra Gjerstad
    AKTUELLE SAKER

    Nå kan du bli andelseier av en hest hos Team Kals

    15. september 2026

    Selger 75 % av Eurospar Brokelandsheia

    15. september 2026

    Mer info om Brokelandsheia Nord kommer på torsdag

    12. september 2026
    Facebook Instagram
    iGjerstad.no – Nyheter fra Gjerstad
    • Hovedsiden
    • Politikk
    • Sport
    • Kultur
    • Kontakt oss
    • Om oss
    • Annonser
    Facebook Instagram
    iGjerstad.no – Nyheter fra Gjerstad
    John Johansen, Gjerstad Ap
    Lokal

    Valg 2023: – Det riktige valget

    By John Johansen, Gjerstad Arbeiderparti31. august 2023

    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Hva er det riktige valget for dem som skal stemme i Gjerstad 11. september? Er det et personvalg der det handler å få en handlekraftig ordfører på plass, eller handler de om å stemme på det partiet som ligger ditt hjerte nærmest når det kommer til verdier og menneskesyn, et parti som tror at vi er best når vi jobber sammen?

    I sommerpraten med Aust-Agder Blad og gjennom noen leserinnlegg har jeg snakket for det siste alternativet. Når valget er over lover jeg at vi i Arbeiderpartiet ikke skal gå på kompromiss med vårt verdigrunnlag når vi søker samarbeidspartnere.

    Jeg ønsker å bli ordfører, og jeg kan love dere at dere vil merke forskjell hvis vi kommer dit. Vi skal få mer åpenhet og medvirkning i prosessene før en sak legges frem til politisk behandling, blant annet ved å være tilgjengelig for dialog med innbyggerne.

    I sommerpraten snakket jeg om å sette i gang en annen type politisk arbeid, siden vi ikke er gode nok her, og fordi det blir lite engasjerende å være politiker når det meste kommer fra kommunedirektøren eller ordføreren. Ordføreren skal være en ombudsmann for alle og har et ansvar for å ta med kommunestyret på gode politiske prosesser før saker skal opp og vedtas. I denne praten sa jeg også at jeg liker bedre ordet «vi», og det er viktig å være vi både når det går godt og når det går dårlig.

    I leserinnlegg publisert på iGjerstad og Aust-Agder Blad har jeg skrevet at det jeg vil jobbe for hvis ordførerklubba havner i min hånd etter valget, er at alle i Gjerstad skal ha frihet til å delta og føle tilhørighet gjennom hele livsløpet. Det betyr muligheter for en god oppvekst med venner, læring og lek, en fast 100 prosent jobb og en verdig alderdom. Vi vil kjempe for et samfunn uten fattigdom og utenforskap, uansett om det skyldes økonomi, etnisitet, legning eller noe annet.

    I et annet leserinnlegg skrev jeg at hvis jeg skulle være så heldig å bli valgt til ordfører, så vil jeg bruke tid og energi på prosessene frem til en sak er vedtatt. Jeg vil sørge for at et samlet kommunestyre har et best mulig grunnlag til å fatte sine vedtak på. Vi i Arbeiderpartiet vet at store utfordringer best løses i fellesskap og ikke av sterke menn alene. Vi vet at vi kan stå sterkere sammen både i medgang og motgang, og gjennom det finne gode løsninger for fellesskapet.

    Etter debatten vi hadde på Lyngrillen skrev jeg at debattantene på Lyngrillen var enige om at partivalg handlet om verdier og at det da er lettere for velgerne å skue bak de fine formuleringene i programmene og leserinnleggene våre. Deretter skrev jeg om noen viktige saker vi som parti står for og avsluttet med: Selv om vi nå har et lokalvalg i Gjerstad, så er det disse verdiene som definerer oss og som har trukket oss mot vårt parti.

    For dem som ikke har stemt enda og som fortsatt er i tvil om hvilken seddel de skal bruke, stiller jeg meg til disposisjon. Vil du bli bedre kjemt med meg, eller er usikker på hva Gjerstad Arbeiderparti står for, så bare ta kontakt med en av oss. Som ordførerkandidat er jeg klar for en prat på butikken, på telefon eller over en kopp kaffe hos deg, meg eller på Lyngrillen. Vil også være tilgjengelig på stand under Brokelandsheidagene og siste helgen før valget på Rema og Prix. Åpningen av dagsturhytta er også en mulighet.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn WhatsApp Email
    John Johansen, Gjerstad Arbeiderparti

    More Cases

    Kommunale saker 12. september 2026

    Mer info om Brokelandsheia Nord kommer på torsdag

    Nyhet 12. september 2026

    Små sjanser for FrP-kandidatene fra østregionen

    Nyhet 10. september 2026

    Sara Veivåg (18) nominert til sikker plass i fylkestinget

    Blålys 2. september 2026

    18 stk stoppet av UP på Gjerstadveien onsdag kveld

    Fritid 2. september 2026

    Agder Sparebank sørger for folkefest i dyrehagen

    Artikkel 31. august 2026

    Her kan du signere kommunens kondolanseprotokoller

    Meninger 31. august 2026

    – Trist at Høyre dramatisk øker priser på diesel og bensin

    Fritid 28. august 2026

    Bli med på Friluftstrimmen i høst!

    Kultur 24. august 2026

    Bli med til dagsturhytta på tirsdag

    Blålys 18. august 2026

    Seks fartssyndere tatt i Gjerstad tirsdag ettermiddag

    Artikkel 18. august 2026

    Boligmarkedet i Gjerstad: Dette bør du vite før du kjøper eller selger

    Kommunale saker 11. august 2026

    Fortalte om boligprosjekt på Brokelandsheia

    Artikkel 7. august 2026

    Konstant kø for «pota» frå Hardanger

    Kommunale saker 6. august 2026

    Disse vil bli Gjerstads neste bibliotekar

    Kultur 5. august 2026

    Kultur i natur på Holmen gård

    Kultur 5. august 2026

    Velkommen til sommerkafé i Melaaslia på lørdag

    Kronikk 29. juli 2026

    – Bompenger er en moderne form for landeveisrøveri som må avskaffes

    Fritid 26. juli 2026

    Bli med på Friluftstrimmen tirsdag 1. september

    Kronikk 21. juli 2026

    – Sammen er vi mindre aleine

    Fritid 17. juli 2026

    Vestøl Vel savner et stort anleggsrør

    Kronikk 13. juli 2026

    Norge trenger strengere straffer for dyremishandling!

    Kronikk 3. juli 2026

    – Når vi satser på bredden, vinner hele Norge

    Kronikk 3. juli 2026

    – Det er sluttsummen på kassalappen som teller

    Fotball 2. juli 2026

    Se Norge-Brasil på storskjerm i Torbjørnshall

    Leave A Reply Cancel Reply

    Kontaktinformasjon:

    Redaktør: Rune Hagestrand
    Telefon: 934 33 700
    E-post: post@igjerstad.no

    Siste Saker

    Nå kan du bli andelseier av en hest hos Team Kals

    15. september 2026

    Selger 75 % av Eurospar Brokelandsheia

    15. september 2026

    Mer info om Brokelandsheia Nord kommer på torsdag

    12. september 2026
    This message is only visible to admins.
    Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
    Click to show error
    Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException
    Facebook Instagram
    • Home
    • Buy Now
    © 2026 No Limit Events AS

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Scroll Up