– Vi har tro på at fusjonen vil gi en sterk lokalbank for regionen med lokal beslutningsevne og bred kompetanse. Det nye navnet ”Østre Agder Sparebank” markerer denne sterke tilknytningen til regionen. Den fusjonerte banken vil ha lokasjoner i Vegårshei, Gjerstad, Risør og Tvedestrand og har som mål å være regionens beste bank. Vi ønsker å sette fokus på kunden. Den sammenslåtte banken skal fremstå som enda mer kundeorientert og tilfredsstille markedets behov for effektive løsninger i tillegg til nærhet og lokal forankring. Dette vil gi et grunnlag for at banken kan bidra med langsiktig vekst og verdiskaping for hele regionen.
Østre Agder Sparebank ble født i dag
Generalforsamlingene i Vegårshei Sparebank og Gjerstad Sparebank har tidligere inngått avtale om å slå sammen virksomhetene med virkning fra 01.10.17.
Målet med fusjonen er å skape en mer slagkraftig bank i regionen og være godt posisjonert for fremtiden.
På ekstraordinær generalforsamling i begge bankene den 24.08.17 ble det besluttet at navnet på den nye banken skal være ØSTRE AGDER SPAREBANK
Banksjef for den nye banken Nina Holte sier dette om framtiden: