DARIA – en spennende travhest med sterk avstamming
For 5 000 kroner kan du kjøpe 10% eierandel i Daria og følge den rundt på landets travbaner.
Månedlige utgifter til oppstilling, fôring, trening og skoing er kr. 2000,- pr. andel. Fra denne potten settes det også av en liten buffer som skal dekke øvrige kostnader.
Som andelseier får du være med på reisen – fra trening og utvikling til forhåpentligvis mange spennende løpsopplevelser. Du blir samtidig en del av Team Kals og et sosialt fellesskap rundt hestene.
STERK AVSTAMMING
Far: Tangen Bork
En av de spennende hingstene i norsk trav. Tangen Bork har markert seg med sterke prestasjoner og har tjent rundt 9,5 millioner kroner. Han har også vist seg frem som avlshingst, den beste kaldblodshesten av alle de siste årene.
Mor: Vega
Vega er Derbyvinner i Sverige og har selv tjent rundt 960 000 kroner på bare 16 starter. En hoppe med både prestasjoner og interessant avstamming.
Mormor: Tema
Tema er vinner av Oaks og DNTs hoppederby som 4-åring, og representerer sterke prestasjonsgener videre i morslinjen.
Med Tangen Bork × Vega, har Daria en spennende kombinasjon av sterke prestasjoner og interessante blodslinjer.
Er du interessert, ta kontakt med Per Vetle Kals, tel. 452 57 729 eller e-post: kalspervetle@gmail.com
Å eie en andelshest sammen med andre gir deg garantert mange fine og spennende opplevelser!




























