Gjerstad Jeger og fiskerforening holdt årsmøte på Aktivitetshuset 12/3-2026.
Jostein har vært leder i GJFF i åtte år og gjort en formidabel jobb! Det er ikkje «bare bare» å skulle sitte som leder i en forening som har hatt så mange jern i ilden som GJFF har hatt , med bygging av Trapbane og sti, og i tillegg gjennomført et Norgesmesterskap.
Jostein har vært ein «maur» disse åra og har omtrent egenhendig malt alt av bygg, han rydder, vasker og holdt styr på det meste. Han har bidratt der han har kunnet og brukt mye tid oppe på banen. For ikke å snakke om hans evne til å søke og få penger! Der er det få som kan matche Jostein!
Jostein takker nå for seg og overleverer lederklubba til Jo Åsmund Sandåker. Jo Åsmund er ikke ukjent i klubben og har sittet i styret i mange år.
Jo Åsmund sitter også i styret i NJFF Aust Agder, og er også foreningens Jegerprøveinstruktør.
I år hadde styret fått Lennart Skoglund til å ha ett foredrag om hans engasjement for å tilrettelegge for fiske og friluftsliv i Krokens skauer. Lennart har i mange år sittet i styret i KJFF, og i tillegg til å være en aktiv skytter så er han en ihuga friluftsmann og fisker. Det var veldig morro å se hva han har fått til! Håper dette kunne inspirere en del av de som var på møtet, da GJFF mangler noen ildsjeler spesielt rundt fiske!

Styret i GJFF takker Jostein for hans store innsats og engasjement i foreningen og håper han ikke kommer til å kjede seg med så mykje fritid!
Gjerstad JFF



























