
Hvem får den i år?
Programmet er forholdsvis tradisjonelt, med sang musikk, utstilling m.m. I tillegg kommer naturligvis kveldens høydepunkt, utdelingen av årets kulturpris i Gjerstad kommune.
Det blir en god blanding på underholdningen, med kor, korps og storband med ulike solister, samt hardingfelemusikk. Det blir også swingoppvisning og opptreden av barnekoret JIPPI.
Gjerstad har lange tradisjoner med produksjon av knivblader, skaft og slirer. Denne kvelden vi publikum få stifte et nærmere bekjentskap med ungdommene som nå er i gang med å holde denne tradisjonen i hevd i bygda.
Det blir ingen kulturkveld uten ei god pause, med salg av lodder, kake og kaffe. Billetter til kulturkvelden selges ved inngang fra kl. 18.30, og koster kr. 100,- for alle over 15 år. Barn under 15 går gratis.
Kvelden er et samarbeidsarrangement mellom Gjerstadkoret, Gjerstad Storband, Gjerstad skolekorps og Gjerstad kommune.