Varaordfører Steinar Pedersen foreslås som ny leder av næringsutvalget i kommunen.
Varaordfører Steinar Pedersen foreslås som ny leder av næringsutvalget i kommunen.

Disse foreslås valgt til ulike råd, nemnder og utvalg.

Kommunestyret skal torsdag velge nye representanter inn i en rekke kommunale råd, nemnder og utvalg.

Valgnemnda i Gjerstad kommune er etter valget i september satt sammen av følgende medlemmer:

  • Steinar Pedersen (H), leder
  • John Henrik Johansen (AP)
  • Tone Helene Strat (KRF)
  • Halvard Skaaland (FRP)
  • Gro Eskeland (SP)

Valgnemda har hatt to møter og ellers kommunisert via e-post. Nemda legger i kommunestyremøtet torsdag 21. november frem følgende forslag til de ulike vervene:

1. Representantskapet i Aust-Agder museum og arkiv IKS

  • Medlem Ordfører Inger Løite
  • Varamedlem Varaordfører Steinar Pedersen

 

2. Forhandlingsutvalg

  • Leder John H. Johansen
  • Medlem Gro Eskeland
  • Medlem Halvard Skaaland
  • Varamedlem Steinar Pedersen
  • Varamedlem Tone Helene Strat
  • Varamedlem Håkon Sundsli

 

3. Representantskapet i revisjonsdistriktet

  • Medlem Ordfører Inger Løite
  • Varamedlem Varaordfører Steinar Pedersen

 

4. Samarbeidsutvalg i skolene og barnehagen

a) Abel skole

  • Medlem John H. Johansen
  • Varamedlem Marie Bakka

b) Visedal barnehage

  • Medlem Maria Odberg
  • Varamedlem Heidi Thoresen

 

5. Fellesrådet

  • Medlem Solveig Aasbø Helgesen
  • Varamedlem Anette Kveim

 

6. Aust-Agder Utviklings- og kompetansefond

  • Medlem Ordfører Inger Løite
  • Varamedlem Varaordfører Steinar Pedersen

 

7. Frivilligsentralen

  • Medlem Iselin Dalen Moe
  • Varamedlem Steinar Pedersen

 

8. Representasjonsordning - mennesker med nedsatt funksjonsevne
Representanter med personlige vararepresentanter i parentes:

  • Medlem Oskar T. Brendalsmo -  (John H. Johansen) 
  • Medlem Tor Arne Støa (Tone E. Sølvberg) 
  • Medlem Randi Skorstøl Madsen (Ragnhild Løvdal)
  • Medlem Agnes Sletta (Kai Ove Sandåker)
  • Medlem Snorre Gamst (Else Uyar)

 

9. Legatstyre

  • Medlem Håkon Sundsli
  • Medlem Tone Helene Strat
  • Medlem Steinar Pedersen

 

10.Eldreråd
Representanter med personlige vararepresentanter i parentes: 

  • Medlem Egil Nic. Haugland (Kerstin Flaten)
  • Medlem Hans Martin Ulltveit (Anne Lise Heiberg)
  • Medlem Arnhild Fone (Sverre Mortensen)
  • Medlem Alf Fjeldstad (Olav Brokeland)
  • Medlem Edny Øybekk (Nils Audun Gryting)

 

11. Oppnevningsutvalget i konfliktrådet

  • Medlem Nils Audun Gryting

 

12. Næringsutvalg
Representanter med personlige vararepresentanter i parentes:

  • Leder Steinar Pedersen (Randi Skorstøl Madsen)
  • Nestleder Inger Løite (Bente Karlsen)
  • Medlem Halvard Skaaland (Tor Arne Støa)
  • Medlem Gro Eskeland (Hans Lunden)
  • Medlem Tone Helene Strat (Harmen Boiten)

 

13. Generalforsamling i Østre Agder sparebank

  • Medlem Hans Martin Ulltveit
  • Medlem Randi Skorstøl Madsen
  • Varamedlem Steinar Pedersen

 

14. Friluftsrådet Sør – valg av politiske representanter
Til årsmøtet:

  • Medlem Halvard Skaaland
  • Varamedlem Hans Lunden

     

15. Friluftsrådet Sør – valg av politiske representanter
Til styret:

  • Medlem John H. Johansen
  • Varamedlem Halvard Skaaland

 

16. Klagenemnd

  • Leder Randi Skorstøl Madsen
  • Nestleder Anette Kveim
  • Medlem Tor Arne Støa
  • Varamedlem John H. Johansen
  • Varamedlem Tone Helene Strat

 

17. Valgstyre 

  • Leder Inger Løite
  • Nestleder Steinar Pedersen
  • Medlem Gro Eskeland
  • Medlem Tone Helene Strat
  • Medlem Halvard Skaaland
  • 1.varamedlem Kai Ove Sandåker
  • 2.varamedlem John H. Johansen
     

18. Møtefullmektiger til forliksrådet

  • Representant Steinar Pedersen
  • Representant Anette Kveim
  • Representant Marie Bakka
  • Representant Harmen Boiten

 

19. Sakkyndig nemnd (eiendomsskatt)
Representanter med personlige vararepresentanter i parentes:

  • Leder Ragnhild Løvdal (Tor Arne Støa)
  • Nestleder Jon-Einar Hirsti (Knut Hagelia)
  • Medlem Hans Martin Ulltveit (Magne Birkedal)

 

20. Sakkyndig ankenemnd (eiendomsskatt)
Representanter med personlige vararepresentanter i parentes:

  • Leder Morten S. Presthagen (Kerstin Flaten)
  • Nestleder Anne Lise Heiberg (Hans Lunden)
  • Medlem Håkon Sundsli (Per Kato Eriksen)

 

21. Representant til kommunenes eiermøte i Agder energi

  • Medlem Varaordfører Steinar Pedersen
  • Varamedlem Ordfører Inger Løite

 

22. Representant til Temark (Agder og Telemark kontrollutvalgssekretariat IKS)

  • Medlem Ordfører Inger Løite
  • Varamedlem Varaordfører Steinar Pedersen

Flere saker

Gjerstad scorer høyest i østregionen på næringsattraktivitet. Illustrasjonsbilde fra rapporten.

Gjerstad best i østregionen i ny undersøkelse

Initiativtakerne til "Jul for alle" gleder seg til julefeiringen i år. Foto: Astrid H. Bråten.

Meld deg på til "Jul for alle"

Endre De Bartolo og Solfrid E. Holte kom begge på pallen i Rauland i helga. Foto: GIL.

Helgens resultater i skiskyting

K.G Senta sammen med sin eier, Knut Homdrom. Foto: Facebook.

K.G Senta kåret til jaktchampion

Moe Tyr ble nr. 2 på Forus lørdag ettermiddag.

Moe Tyr tilbake i løpsbanen

Det var god stemning foran scenen ved flere anledninger under årets Brokelandsheiadager.

Kun 20 ledige utstillerplasser igjen til neste år

Nina Holte og Jan Birger Stebekk i Østre Agder Sparebank. Foto: Tore Myrberg.

- Barn og unge er vi ekstra opptatt av

Ordfører Inger Løite

Ordførerens uke 49 og 50